Section 2A Baseball

Section 2A Baseball Link     http://www.mshsl.org/Brackets/bracket.asp?tournamentId=25&bracketId=3

Wednesday College Results

SPORT SCHEDULE FOR 10/30/19   COLLEGE VOLLEYBALL   MACALESTER___0______AT GUSTAVUS__3_____7PM   MARTIN LUTHER___2____AT CROWN____3___7PM       WOMEN’S SOCCER   GUSTAVUS___3____AT HAMLINE__0____3;30PM

Sunday Results

SPORT SCHEDULE FOR 8/4/19   REGION 2C   SPRINGFIELD___5_____AT SLEEPY EYE___7____1:30PM (1-1)                                 (1-1) HANKSA__1_____AT LAMBERTON___7___4:30PM (o-2) ...

Thursday Schedule

SPORT SCHEDULE FOR 5/9/19   BASEBALL   NEW ULM_______AT WASECA_______4:30PM  (DH)   WINDOM________AT ST JAMES_______5:30PM   FAIRMONT________AT BLUE EARTH_______5:30PM   S.E.S.M._______AT M.V.L.________4:30PM  (DH)   CATHEDRAL_______AT SLEEPY EYE________4:30PM  (DH0   SPRINGFIELD_______AT B.L.H.S._______4:30PM  (DH)   WABASSO______AT G.F.W._______4:30PM  (DH0   MAYER LUTHERAN________AT SIBLEY EAST_______7PM   SW CHARISTIAN________AT...
knuj

Wednesday Results

SPORT SCHEDULE FOR 4/3/19   COLLEGE BASEBALL   NORTHWESTERN__0-5_____AT GUSTAVUS__3-3_____2:30PM   DH       COLLEGE SOFTBALL   GUSTAVUS__0-3_____AT ST OLAF__1-1_____3:30PM    DH   NORTH CENTRAL_1-1______AT MARTIN LUTHER__19-13_____3:30PM   DH Both Games 5 Inn

Thursday Results

SPORT SCHEDULE FOR 9/19/19   VOLLEYBALL   WASECA__1_____AT NEW ULM____3___7:15PM   ST PETER________AT BLUE EARTH_______7:15PM   ST JAMES__3_____AT FAIRMONT___0____7:30PM   MARSHALL________AT BROOKINGS_________7:15PM   M.V.L.___3____AT SLEEPY EYE___0____7:15PM   WABASSO___3____AT S.E.S.M.___2____7:15PM   B.L.H.S.___0______AT SPRINGFIELD___3___7:15PM   CEDAR MOUNTAIN__0_____VS G.F.W.__3____7:15PM  IN FAIRFAX   SIBLEY EAST__0_____AT BELLE PLAINE__3____7:15PM   LESUEUR/HEN___1____AT MAYER...

Friday Results

SPORT SCHEDULE FOR 9/13/19   FOOTBALL   MAPLE RIVER___24_____AT NEW ULM__28______7PM   ST PETER_36______AT BLUE EARTH___46____7PM   ST JAMES__6_____AT N.R.H.E.G.___55____7PM   WASECA__14_____AT FAIRMONT___20____7PM   BELLE PLAINE_0______VS MARSHALL_68_____7PM  AT SMSU   CATHEDRAL___8____AT M.V.L.___0____7PM   ON KNUJ   ADRIAN___29____AT SLEEPY EYE__13____7PM   SPRINGFIELD__35_____AT MURRAY CTY...

Saturday Results

SPORT SCHEDULE FOR 6/29/19   CROW RIVER   BROWNTON_______AT PLATO______2PM       LEGION  (MULVIHILL TOURNEY)   SLEEPY EYE_______VS CHANHASSEN_______12PM  AT FRANKLIN ROGERS         JR MIDWEST CLASSIC   AT MUELLER   MAPLE GROVE___6_____VS WAYZATA__3____10AM   MANKATO AAA___18_____VS HASTINGS__0____12;30PM     AT SEARLES   OSSEO__5_____VS MANKATO MAROON____0____10AM   HUTCHINSON___0____VS HARRISBURG____14_____12:30PM     AT...

Friday Results

SPORT SCHEDULE FOR 5/31/19   TOMAHAWK EAST   COURTLAND___7_____AT HANSKA__10_____7:30PM   SEARLES___8____AT LEAVENWORTH___9_____7:30PM   SPRINGFIELD___10____AT LAMBERTON___2_____7:30PM     RIVER VALLEY   HENDERSON___0______AT JORDAN___7___7:30PM   ST PETER__1______AT BELLE PLAINE___9____7:30PM   ARLINGTON___3____AT WATERVILLE__13_____7:30PM     CROW RIVER   WACONIA__4_______AT BROWNTON__0____7:30PM   WATERTOWN___2_____AT COLOGNE____6____7:30PM    

State Girl’s BB Class A

   Red Lake H.S. 3/14/2019 11 AM Score: 66-46 Maturi Pavilion       #1 Minneota H.S.      (H)    Minneota H.S. 3/15/2019 12 PM Score: 55-50 Williams Arena       Heritage Christian Academy...