Thursday Results

SPORT SCHEDULE FOR 4/18/19   BASEBALL   NEW ULM________AT WASECA_______5:30PM   ON KNUJ  PPD   ST JAMES__11_____AT L.C.W.M.____1_____5PM   REDWOOD VALLEY______AT SLEEPY EYE_______4PM   PPD   CENTRAL__3_____AT BELLE PLAINE____8____5PM   MADELIA___3_____AT NICOLLET___4_____5PM   MT LAKE/COMFREY________AT RRC/WWG________4:30PM       SOFTBALL   WASECA_______VS NEW ULM_______5:30PM  AT HARMON ...

Thursday Results

SPORT SCHEDULE FOR 8/22/19   VOLLEYBALL   LESUEUR/HEN__3______AT ST PETER____1____7:15PM   MARSHALL__3_____AT WILLMAR___2_____7:15PM   SLEEPY EYE___3______AT M.L.G.H.E.C./TRU_____0_____7:15PM   MT LAKE/COM____3____AT S.E.S.M.___1_____7:15PM   WABASSO________AT Y.M.E._______7:15PM   PPD   B.L.H.S.___0_____AT MACCRAY____3____7:15PM       SOCCER   (B)-FAIRMONT__1____AT ST PETER___4____6:45PM   (G)-ST PETER___1____AT FAIRMONT___0_____7PM       TENNIS   WORTHINGTON_______AT NEW ULM________4:30PM   LESUEUR/HEN_______AT ST PETER________3:30PM   MARSHALL________AT RIVER VALLEY_______4:30PM

Friday Schedule

SPORT SCHEDULE FOR 6/14/19   TOMAHAWK EAST   LEAVENWORTH_______AT SLEEPY EYE_______7:30PM   SEARLES________AT ESSIG_______7:30PM   COURTLAND________AT NEW ULM________7:30PM   HANSKA________AT SPRINGFIELD_______7:30PM     RIVER VALLEY   CHANHASSEN________AT EAGAN_________7PM   CHASKA_______AT WACONIA_______7:30PM   BELLE PLAINE_______AT FAIRFAX________7:30PM       NON LEAGUE   CHAMPLIN PARK______AT GAYLORD______6:45PM   DAWSON________VS ST PETER_______8:45PM    IN GAYLORD   ST ANTHONY______AT...
knuj

Tuesday Schedule/PPD

SPORTS SCHEDULE FOR 2/12/19   BOY’S BASKETBALL   NEW ULM_______AT FAIRMONT________7:30PM   PPD   WASECA________AT ST JAMES______7:3PM   REDWOOD VALLEY________AT JACKSON CTY CENTRAL______7:30PM  PPD 2/14   B.L.H.S._______AT CATHEDRAL______7:30PM    PPD 2/14   M.V.L._______AT SPRINGFIELD______7:30PM  ON KNUJ  PPD...

Thursday Results

SPORT SCHEDULE FOR 6/27/19   CROW RIVER   WINSTED__7_____AT COLOGNE___3____7:30PM       LEGION   WASECA___0______AT SLEEPY EYE___10____7PM   5 Inn         JR UPPER MIDWEST CLASSIC   (AT MUELLER)   ST PETER___7____VS NU VFW SILVER___0____6PM   CHASKA__11____VS NU JR GOLD___5_____8:30PM     SUMMER SOFTBALL SERIES...

Class AA State Volleyball

Class AA state Volleyball:       https://legacy.mshsl.org/Brackets/bracket.asp?tournamentId=164&bracketId=269

Friday Results

SPORT SCHEDULE FOR 9/6/19   FOOTBALL   NEW ULM___28____AT BELLE PLAINE__20_____7PM  ON KNUJ   FAIRMONT__41_____AT ST PETER__19____7PM   ST JAMES__30_____AT L.C.W.M.__34_____7PM   TRI CITY UNITED__6______VS MARSHALL__49____7PM  AT SMSU   TRACY/MIL/BAL___24____AT CATHEDRAL___22____7PM   M.V.L.___0______AT SPRINGFIELD___36____7PM   SLEEPY EYE___0____AT WABASSO___39___7PM  ON SAM   WINDOM__6_____AT...

State Girl’s BB Class AA

   Redwood Valley H.S. 3/13/2019 6 PM Score: 75-74 Williams Arena       #1 Roseau H.S.      (H)    Roseau H.S. 3/15/2019 6 PM Score: 65-55 Williams Arena       Caledonia H.S.    Caledonia...

Player of the Week

11/9/19 Volleyball:  Paige Hewitt 10/31/19 Volleyball: Sarah Mohr-New Ulm Cathedral Offensive Football: Nolan Hovland-Springfield Defensive Football: Ivan Hovland-Springfield 10/26/19 Volleyball: Makayla Snow-BOLD Offensive Football: Dominic Henrichs-GFW Defensive Football: Colton Collum-MVL 10/19/19 Volleyball: Jill Thompson-Nicollet Offensive Football:...