Minnesota Amateur Baseball Hall of Fame Induction

Minnesota Amateur Baseball Hall of Fame induction was Saturday night in St Cloud.  Four KNUJ-area men were inducted. Dave Hartmann-LeSueur/Arlington, Randy Heideman-Gaylord, Bruce Rosenow-Hutch/Brownton and Gary...

2020 State Wrestling Tournament

For Videos, Image Galleries, & Results from Friday, February 28, 2020 & Saturday, February 29, 2020, click the links below: Friday, February 28 photos & videos ...

Winter High School Sports Broadcast Schedule

Date Sport Teams/Location Time Station 12/10/19 Girls BB MVL @ GFW 7:30pm KNUJ 12/12/19 Boys BB New Ulm @ Fairmont 7:30pm KNUJ 12/12/19 Girls BB SESM @ Sleepy Eye Public 7:30pm SAM 12/16/19 Boys BB Sleepy Eye Public @ Nicollet 6pm SAM 12/16/19 Girls BB Sleepy Eye Public @ Nicollet 7:30pm SAM 12/17/19 Boys Hockey New...

Friday, February 28 photos & videos

http://www.youtube.com/watch?v=1RQ8-3EiLJs http://www.youtube.com/watch?v=3ORwJ75Lu-o http://www.youtube.com/watch?v=1RQ8-3EiLJs http://www.youtube.com/watch?v=Oib2No7j6RE http://www.youtube.com/watch?v=DxL-HH3YS_U http://www.youtube.com/watch?v=z69aDOeFAvs http://www.youtube.com/watch?v=uv9MTBoog9E http://www.youtube.com/watch?v=kEdI9vyFACk http://www.youtube.com/watch?v=Us9hRxNXQuE http://www.youtube.com/watch?v=qfANfnJsBnQ http://www.youtube.com/watch?v=u-CxWIeMIOk http://www.youtube.com/watch?v=MXBFw8ssrsQ http://www.youtube.com/watch?v=0t3DlYDjh2Q http://www.youtube.com/watch?v=_68BaaURgVU http://www.youtube.com/watch?v=6VBSbCGydGY http://www.youtube.com/watch?v=Ej0rtIVtjBM

State Boys & Girls Basketball Coverage

**Schedule will be updated as games are played and winners are determined Date Section Teams Location Time Station 3/20 State AA Boys BB St. Peter vs. Minnehaha Academy Target Center 6 p.m. KNUJ 3/21 State A Boys BB Springfield...

Saturday, February 29 photos & videos

For Saturday's Individuals Pictures Check Out KNUJ's Facebook Page http://www.youtube.com/watch?v=hwseR8dMyCY http://www.youtube.com/watch?v=rvYBHoXXZi0 http://www.youtube.com/watch?v=wpK8y10XoUw http://www.youtube.com/watch?v=dHi6nKhlSZo http://www.youtube.com/watch?v=i79ZAjH1X4M http://www.youtube.com/watch?v=rosO99ac5JQ http://www.youtube.com/watch?v=N5wsJXUqZVA http://www.youtube.com/watch?v=eXkxlYOk-Hg http://www.youtube.com/watch?v=7y3gISsZU1M http://www.youtube.com/watch?v=acbNUYOajmk http://www.youtube.com/watch?v=BYfkRXE0GJs http://www.youtube.com/watch?v=iw-OhNxWfCk http://www.youtube.com/watch?v=S4pr44y6_MM http://www.youtube.com/watch?v=4r4QZUwHWTw http://www.youtube.com/watch?v=nvD40lj7sx8 http://www.youtube.com/watch?v=jzIYSQCZaYo

Wrestling Qualifier Results

TEAM WRESTLING RESULTS Thursday, February 27 photos & videos Friday, February 28 photos & videos Saturday, February 29 photos & videos INDIVIDUAL RESULTS: CLASS A CLASS AA 106: ELI KRUSE, SAINT CLAIR-MANKATO...

Player of the Week

3/21/20 Boy's Basketball: Jordan Sagedahl, BOLD Boy's Basketball: Nick Labat, St. Mary's Boy's Basketball: Wyatt Olson, St. Peter Wrestling: Tallin Johnson, St. James Wrestling: Kaleb Haase, Redwood/Cedar Mountain 3/14/20 Boy's Basketball:...