3/21/20
Boy’s Basketball: Jordan Sagedahl, BOLD
Boy’s Basketball: Nick Labat, St. Mary’s
Boy’s Basketball: Wyatt Olson, St. Peter
Wrestling: Tallin Johnson, St. James
Wrestling: Kaleb Haase, Redwood/Cedar Mountain

3/14/20
Boy’s Basketball: Decker Scheffler, Springfield
Wrestling: Anthony Maher, BOLD
Wrestling: Sawyer Schwartz, TMB/WWG

3/7/20
Boy’s Basketball: Chris Knowles, Cathedral
Wrestling: Drayden Morton, Sibley East
Wrestling: Jace Paplow, TMB/WBWG

2/29/20
Girl’s Basketball: Sarah Conlon, St. Peter
Boy’s Basketball: Abraham Stoesz, Mountain Lake/Comfrey
Wrestling: Cody Kurth, Hutchinson/BLHS
Wrestling: Sawyer Varpness, GSL/LP

2/22/20
Girl’s Basketball: Karli Arkell, Red Rock Central
Boy’s Basketball: Drew Sagedahl, BOLD
Wrestling: Owen Bertram, Springfield

2/15/20
Girl’s Basketball: Emma Nelson, MVL
Boy’s Basketball: Dunwa Omot, MVL
Wrestling: Brett Willaby

2/08/20
Girl’s Basketball: Margo Stoesz, Mtn Lake/Comfrey
Boy’s Basketball: Riley Hulke, Nicollet
Wrestling: Trevor Eisfeld, TMB/WWG

2/01/20
Girls Basketball: Sara Kottke, BLHS
Boys Basketball: Jon Zinniel, Cathedral
Wrestling: Derek Werner, Red Rock Central/Wabasso

1/25/20
Girls Basketball: Kadence Hesse, Sleepy Eye
Boys Basketball: Jasean Glover, Madelia
Wrestling: Derek Steele, Sibley East

1/18/20
Girls Basketball: Abbie Riederer, MVL
Boys Basketball: Mitchell Buerkle, Springfield
Wrestling: Eli Hunt, St. Peter

1/11/20
Girls Basketball: Madison Mathiowetz, SESM
Boys Basketball: Sam Paulson, Mountain Lake/Comfrey
Wrestling: Cole Ranweiler, New Ulm

1/4/20
Girls Basketball: Sydney Haugen, Springfield
Boys Basketball: Gavin Vosika, BOLD
Wrestling: Kade Sammons, Windom/Mountain Lake

12/21/19
Co-Boys Basketball: Jace Marotz, MVL & Ethan Mischke, Westbrook/Walnut Grove

12/14/19
Boys Basketball: Trey Peterson-Juel, Cedar Mountain
Girls Basketball: Makayla Snow,BOLD
Wrestling: Lincoln Carpenter, Sibley East

11/9/19
Volleyball:  Paige Hewitt

10/31/19
Volleyball: Sarah Mohr-New Ulm Cathedral
Offensive Football: Nolan Hovland-Springfield
Defensive Football: Ivan Hovland-Springfield

10/26/19
Volleyball: Makayla Snow-BOLD
Offensive Football: Dominic Henrichs-GFW
Defensive Football: Colton Collum-MVL

10/19/19
Volleyball: Jill Thompson-Nicollet
Offensive Football: Jon Mans-Nicollet
Defensive Football: Lance Wagner-Wabasso

10/12/19
Volleyball: McKenna Robb-Cleveland
Offensive Football: Gavin Vosika-BOLD
Defensive Football: Curtis Tauer-Springfield

10/5/19
Volleyball: Maddie Pearson-MVL
Offensive Football: Avery Northquest-Nicollet
Defensive Football: Mason Rummel-Springfield

9/26/19
Volleyball: Brenna Weis-BOLD
Offensive Football: Evan Martin-GFW
Defensive Football: Matthew Marotzke-Wabasso

9/21/19
Volleyball: Cylee Graff-Springfield
Offensive Football: Decker Scheffler-Springfield
Defensive Football: JC Munoz-GFW

9/14/19
Volleyball: Nora Windschill-New Ulm
Offensive Football: Cole Ranweiler-New Ulm
Defensive Football: Anthony Maher-BOLD

9/5/19
Volleyball: Shelby Ramirez- G.F.W
Offensive Football: Jordan Sagedahl-BOLD
Defensive Football: Ben Radke-Nicollet

8/31/19
Volleyball: Mara Weisensel-MVL

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here