SPORT SCHEDULE FOR 5/2/19

 

BASEBALL

 

NEW ULM___15_____AT WORTHINGTON___1_____5:30PM

 

FAIRMONT__4______VS ST PETER____3_____5:30PM

 

M.V.L._1-2______AT WABASSO__5-3____4:30PM   (DH)

 

G.F.W._0-0______AT CATHEDRAL__7-13____4:30PM   (DH)

 

SLEEPY EYE_1-6______VS SPRINGFIELD__11-11____4:30PM  (DH) 2ND GAME ON SAM

IN LEAVENWORTH

 

B.L.H.S._4-8______AT S.E.S.M.__5-17______4:30PM  (DH)

 

SIBLEY EAST_1-0_____AT LESUEUR/HEN_12-2_____4PM  (DH)

 

CENTRAL_9-3______AT TRI CITY UNITED__2-4_____4PM  (DH)

 

SW CHRISTIAN_9-2______AT BELLE PLAINE_2-3_____4PM   (DH)

 

NICOLLET__0______AT MARTIN CTY WEST__7___5PM

 

L.C.W.M.__4______AT LOYOLA_10_____6:30PM

 

CLEVELAND___9_____AT JAN/WAL/PEM___1_____4:30PM

 

MLGHEC/TRU__10_____AT MADELIA__12_____4:30PM

 

EDGERTON/SWC______AT RRC/WWG______4PM  (DH)

 

ADRIAN___0____AT MT LAKE/COMFREY___1_____4:30PM

 

MINNEWASKA_5-5_______AT B.O.L.D.___4-4_____4PM   (DH)

 

 

 

SOFTBALL

 

ST PETER___0____AT NEW ULM___10______5:30PM  ON KNUJ   5 INN

 

JACKSON CTY CENTRAL_1____AT ST JAMES___10____5:30PM

 

REDWOOD VALLEY__0-0_____AT WINDOM__13-9_____4PM  (DH)

 

WABASSO__3-8______AT M.V.L.__9-4_____4:30PM  (DH)

 

CATHEDRAL__16-11_____AT G.F.W.__1-1_____4:30PM   (DH)

 

SPRINGFIELD_0-2_____AT SLEEPY EYE_10-6______4:30PM  (DH)

 

S.E.S.M._________AT B.L.H.S.________4:30PM   (DH)

 

SIBLEY EAST__1_______AT LESUEUR/HEN_5______4PM  (DH)

 

CENTRAL__11-11______AT TRI CITY UNITED_0-1_______4PM  (DH)

 

SW CHRISTIAN__1_______AT BELLE PLAINE__2______4PM  (DH)

 

NICOLLET__6-3_____AT CLEVELAND__1-4______4:30PM  (DH)

 

MARTIN CTY WEST__23______AT MADELIA__5_____5PM   5 INN

 

JAN/WAL/PEM__11_____AT L.C.W.M.___4_____5PM

 

BLUE EARTH_______AT MLGHEC/TRU________4:30PM

 

ST CLAIR/LOY__10____AT GLENVILLE/EMMONS____5____4:30PM

 

RRC/WWG______AT EDGERTON/SWC_______4:30PM

 

MT LAKE/COMFREY__14_____AT ADRIAN___0____4:30PM

 

 

 

 

TRACK

 

COUGAR RELAYS:

(B)-1.MANAKTO EAST 2. JORDAN 3.WASECA 4. FARIBAULT 5.ST PETER 6.AUSTIN 7.BELLE PLAINE 8. NEW ULM

(G)-1.BELLE PLAINE 2. MANKATO EAST 3.ST PETER 4.WASECA 5.AUSTIN 6.JORDAN 7.FARIBAULT 8. NEW ULM

 

MONTEVIDEO MEET-WABASSO

 

WORTHINGTON MEET-RRC/WWG

 

 

 

GOLF

 

NORTHFIELD MEET:(B)-1.NORTHFIELD

 

(B)-SPFD__167____, CEDAR MT__189_____AT WABASSO__204____4:15PM

(G)             INC                           251                                 INC

 

(B)-B.L.H.S.__215_____AT G.F.W.__207____4PM

(G)                INC                           220

 

LCWM_____,MLGHEC/TRU______AT MADELIA______4:14PM

 

 

 

 

TENNIS

 

FAIRMONT___4____AT ST PETER___3______4:30PM

 

PIPESTONE__0_____AT ST JAMES___7____4:30PM

 

 

 

COLLEGE BASEBALL

 

CROWN_______AT MARTIN LUTHER______1:30PM   (DH)  PPD 5/3

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here