Class A Class AA
106:
Drayden Morton, Sibley East vs. Jake Nagel, Frazee; Win Fall 1:40 —vs. Jesus Anaya, Adrian; Win 5-3 — vs. Walker Bents, BBE; Win 12-1 — FINALS vs. Michael Majerus, Zumbrota-Mazeppa; Win 5-2 — STATE CHAMPION Cole Holien, ACGC vs. Bryce Sonnek, USC; Win 14-0—vs. Logan Butzon, JCC; Win 7-6 — vs. Michael Majerus, Zumbrota-Mazeppa; Lose 10-6 — vs. Coy Gunderson, KMS; Lose 7-1 — 5th vs. Ethan Hendrickson, UNC; Win 9-4 —5th Place Finisher
106:
Tyson Peitz, Waconia vs. Cade Okeson, Detroit Lakes; Win Fall 1:11 — vs. Mason Gehloff, Waseca; Lose 6-4— vs. Parker Adkins, Princeton;Win Fall 0:38 — vs. Luke Williams, Pine Island; Win 4-0 — vs. Ty Bisek, New London-Spicer; Win 5-2 — 3rd vs. Christian Noble, Big Lake; Lose Fall 5:16 — 4th Place Finisher  Alex Joedeman, Litchfield vs. Avery Nelson, Mora; Lose 4-3  OUT
113:
Ayden Horner, TMB/WWG vs. Christian Carlson, Frazee; Win 9-0— vs. Cael Bartels, Chatfield; Win 5-2 — vs. Derek Steele, Sibley East; Lose 5-3 — vs. Brady Holien, ACGC; Win 4-2 — 3rd vs. Zach Brown, Crookston; Win Fall 1:46 — 3rd Place Finisher  Derek Steele, Sibley East vs. Boden Simon, Maple River; Win 8-3 — vs. Eric Carrasco, Minneota; Win 7-2 — vs. Ayden Horner, TMB/WWG; Win 5-3 — FINALS vs. Charley Elwood, Medford; Lose 4-0 — 2nd Place Finisher  Brady Holien, ACGC vs. Zach Brown, Crookston, Lose Fall 0:49 — vs. Tucker Ginther, Caledonia/Houston; Win 11-1 — vs. Easton McCrory, Minnewaska Area; Win 5-4 — vs. Ayden Horner, TMB/WWG; Lose 4-2 — 5th vs. Cael Bartels, Chatfield;Lose 11-2 — 6th Place Finisher  Boden Simon, Maple River vs. Derek Steele, Sibley East; Lose 8-3 — vs. Eric Carrasco, Minneota; Lose 2-0 OUT
113:
Austin Gabbert, WMML vs. Will Fix, Pine City/H-F; Win Tech Fall 6:00 — vs. Lucas Jagodzinske, Fairmont/MCW; Lose 10-4 — vs. Jed Wester, ANML;Win 13-0 — vs. Davin Rose, MAHACA; Win 7-2 — vs. Logan Vaughan, Kasson-Mantorville; Lose 5-3 — 5th vs. Yim-Leej Yang, St. Paul Johnson; Win 12-4 — 5th Place Finisher  Lucas Jagodzinske, Fairmont/MCW vs. Jed Wester, ANML; Win 13-5 — vs. Austin Gabbert, W-M/ML; Won 10-4 — vs. Joey Thompson, Totino Grace; Lose Tech Fall 3:58 — vs. Yim-Leej Yang, St. Paul Johnson; Win Fall 1:53 — 3rd vs. Logan Baughan, Kasson-Mantorville; Win 9-7 — 3rd Place Finisher  Jed Wester, ANML vs. Lucas Jagodzinske, Fairmont/MCW; Lose 13-5 — vs. Austin Gabbert, WMML; Lose 13-0 OUT
120:
Kevin Andrade-Ponce, ACGC vs. John Poulin, Zumbrota-Mazeppa; Win 6-1 — vs. Jeron Matson, Kenyon-Wanamingo; Lose 5-4 — vs. Isaac Tellers, UNC; Win 7-3 — vs. Payton Handevidt, JCC; Lose 5-0 OUT  Lucas Jurek, Kimball vs. Payton Handevidt, JCC; Lose 7-2 OUT
120:
Spencer Ruedy, Mankato East vs. Ashton Clark, Park Rapids Area; Win 5-4 — vs. Rocco Visci, Big Lake; Lose 11-5 — vs. Hunter Wilsey, Mahtomedi; Lose 6-4 OUT  Jaxson Rohman, Fairmont/MCW vs. Micael Loger, Totino-Grace; Win Tech Fall 3:35 — vs. Reier Sjomeling, Delano; Won 21-8 — vs. Rocco Visci, Big Lake; Win 7-3 — FINALS vs. Chase DeBlaere, Simley; Lose 7-5 — 2nd Place Finisher Eddie Simes, Litchfield vs. Reier Sjomeling, Delano; Lose 3-2 OUT
126:
Jorge Hernandes, LeSueur-Henderson vs. Landon Gode, LP-GE/B; Win 3-2 — vs. Adam Christopher, Crosby-Ironton; Win 8-2 — vs. Canon Swanson, BBE; Lose 3-0 — vs. Wyatt Lahr, Royalton/Upsala; Win 3-2 — 3rd vs. Landon Gode, LPGE/B; Win 7-4 — 3rd Place Finisher  Brett Willaby, Windom/Mt. Lake vs. Wyatt Lahr, Royalton/Upsala; Win Fall 5:06 — vs. Anthony Sykora, WCA/A/B-E; Win Fall 4:47 — vs. Sam Kulseth, St. James; Win 6-0 — FINALS vs. Canon Swanson, BBE; Win 5-2 — STATE CHAMPION Sam Kulselth, St. James vs. Alec Johnson, Kenyon-Wanamingo; Win 8-5 — vs. Seth Coetzinger, Chatfield; Win 9-3 — vs. Brett Willaby, Windom/Mt. Lake; Lose 6-0 — vs. Landon Gode, BP-GE/B; Lose 9-4 — 5th vs. Wyatt Lahr, Royalton/Upsala; Win 8-3 — 5th Place Finisher  Ramzee Molinaro, ACGC vs. Adam Christopher, Crosby-Ironton; Lose 16-12 OUT Alex Nelson, Kimball vs. Hunter Hitchen, Fertile-Betlrami; Lose Fall 1:05 OUT
126:
Justin Stauffacher, Scott West vs. Giovanni Ruffo, Kasson-Mantorville; Win 6-2 — vs. Kyle Boeke, Princeton; Lose 8-3 SV — vs. Blake Vagel, New London Spicer; Win 10-0 — vs. Jake Andres, Pierz; Win 3-1 — vs. Jake Nelson, Becker; Win 3-2 — 3rd vs. Kyle Boeke, Princeton; Win TB1 2-1 — 3rd Place Finisher  Carter Ruschmeier, GSL/LP vs. Jake Svihel, Totino-Grace; Lose 19-10 — vs. Brandt Bombard, North Branch; Lose 5-1 OUT  Connor Simmonds, Fairmont/MCW vs. Gabe Bellefeuille, Perham; Lose SV1 11-9 OUT
132:
Tucker Wills, LCWM vs. Mason Gode LP-GE/B; Lose Tech Fall 4:51 — vs. Hayden Straumann, ACGC; Lose 9-0 OUT  Dereck Ellingson, TMB/WWG vs. Carter Sorenson, Fosston/Bagley; Win 4-2 — vs. Jack Gravelle, Aitkin; Win 14-5 — vs. Jackson Hale, GMLOS;Lose SV 6-4 — vs. Teddy Pesch, Minneota; Win 3-0 — 3rd vs. Taylor DeFrang, Dover-Eyota; Win 4-0 — 3rd Place Finisher  Josh Lord, NYA vs. Logan Schleske, Ottertail Central; Lose UTB 5-3 OUT Hayden Straumann, ACGC vs. Brandon Pries, Badger/GMR; Win 19-10 — vs. Mason Gode, LP-GE/B; Lose 10-5 — vs. Tucker Wills, LCWM; Win 9-0 — vs. Teddy Pesch, Minneota; Lose 4-3 OUT
132:
Charlie Pickell, Mankato West vs. Leighton Rach, Perham; Win Tech Fall 4:00 — vs. Ryan Nosbush, Mora; Win by Injury Default — vs. Jake Fitzpatrick, Mahtomedi; Win Fall 1:30 — FINALS vs. Ryan Sokol, Simley; Lose Fall 5:55 — 2nd Place Finisher  Cale Stueber, Fairmont/MCW vs. Ryan Nosbush, Mora; Lose 9-2 OUT  Jerry Simes, Litchfield vs. Henry Beck, Orono; Win 5-3 — vs. Ryan Sokol, Simley; Lose Tech Fall 2:32 — vs. Lucas Hodges, Marshall; Win Fall 2:32 — vs. Cade Lundeen, TRF; Lose 5-0 OUT
138:
Shawn Rue, Paynesville vs. Grant Budden, Pipestone Area; Win 6-4 — vs. Blake Legred, USC; Lose 11-4 — vs. Damon Ferguson, Red Lake Co. Central; Win 6-3 — vs. Jaxen Klinkner, BEA; Win 2-1 — vs. Tagen Miller, Wabasha-Kellogg; Lose Fall 1:47 — 5th vs. Trey Fairbanks, Deer River; Win 4-3 — 5th Place Finisher  Lincoln Carpenter, Sibley East vs. Trey Fairbanks, Deer River; Lose Tech Fall 2:24 OUT
Jake Mortensen, ACGC vs. Blake Reiss, Minneota; Lose Fall 1:38 OUT
138:
Noah Halonen, Dassel-Cokato vs. Bryce FitzPatrick, Mahtomedi; Lose Fall 3:07 — vs Trevon Johnson, DBLQP/M; Lose 18-13 OUT  Tyler Schackel, Scott West vs. Stone Frasl, St. Paul Como Park; Win Fall 1:23 — vs. Jacob Schmid, Orono; Win Fall 1:43 — vs. Bryce Fitzpatrick, Mahtomedi; Win 14-6 — FINALS vs. Cael Berg, Simley; Win 5-4 — STATE CHAMPION Carter Entinger, W-M/ML vs. Omar Arredondo, Redwood/River Valley; Win Fall 4:41 — vs. Fabyon Greer, Detroit Lakes; Win 1-0 — vs. Cael Berg, Simley; Lose Fall 5:58 — vs. Trevon Johnson, DB/LQP/M; Win 4-2 — 3rd vs. Bryce FitzPatrick, Mahtomedi; Win 6-5 — 3rd Place Finisher Omar Arrendondo, Redwood/River Valley vs. Carter Entinger, W-M/ML; Lose Fall 4:41— vs. Joe Gardas, Zimmerman; Lose 8-5 OUT
145:
Anthony Axford, TMB/WWG vs. Nathan Bauer, Kenyon-Wanamingo; Win 6-3 — vs. Baxter O’Reilly, Goodhue; Win 2-1 — vs. Kyle Cavanaugh, Calendonia/Houston; Lose 12-5 — vs. Zach Spinks, Windom/Mt. Lake; Win 3-1 — 3rd vs. Owen Novacek, B/GMR; Lose 11-6 — 4th Place Finisher
Zach Spinks, Windom/Mt. Lake vs. Colin Boese, HLWW; Win 10-2 — vs. Willie VonRuden, Medford; Lose 9-1 — vs. Jared Carlson, KMS; Win 3-0 — vs. Max Naddy, Ottertail Central; Win 6-3 — vs. Anthony Axford, TMB/WWG; Lose 3-1 — 5th vs. Baxter O’Reilly, Goodhue; Win 4-3 — 5th Place Finisher
Collin Boese, HLWW vs. Zach Spinks, Windom/Mt. Lake; Lose 10-2 OUT
Skye Powers, ACGC vs. Owen Novacek, Badger/G-MR; Lose 9-4 — vs. Max Naddy, Ottertail Central; Lose 6-3 OUT
145:
Tucker Gifferson, Hutchinson/BLHS vs. Prestin Bradley, Dassel-Cokato; Win 4-2 — vs. Jack Fudge, Perham; Win 7-4 — vs Kellen Schauer, Grand Rapids; Lose 3-1 — vs. Payton Anderson, Fairmont/MCW; Lose 3-1 — 5th vs. Tanner Kroells, Delano; Lose 4-1 — 6th Place Finisher  Payton Anderson, Fairmont/MCW vs. Mark Dierkes, Foley; Win 7-5 — vs. Carlos Ruffo, Kasson-Mantorville; Lose 5-3 — vs. Austin Sonnek, North Branch; Win Fall 2:39 — vs. Jake Davis, TRF; Win 9-2 — vs. Tucker Gifferson, Hutchinson/BLHS; Win 3-1 — 3rd vs. Sean Howk, New Ulm; Lose SV1 4-2 — 4th Place Finisher  Sean Howk, New Ulm Area vs. Ian Wilsey, Mahtomedi; Win 9-1 — vs. Kellen Schauer, Grand Rapids; Lose 2-1 — vs. Jan Soto-Hernandez, Mpls. Patrick Henry; Win Fall 0:58 — vs. Jack Fudge, Perham; Win Fall 3:01 — vs. Tanner Kroells, Delano; Win 6-3 — 3rd vs. Payton Anderson, Fairmont/MCW; Win SV1 4-2 — 3rd Place Finisher Prestin Bradley, Dassel-Cokato vs. Tucker Gifferson, Hutchinson; Lose 4-2 — vs. Jack Fudge, Perham; Lose 7-1 OUT
152:
Alex Borsgard, Windom/Mt. Lake vs. Nik Gardin, Ottertail Central; Win Fall 3:55 — vs. Marcus Otomo, Dover-Eyota; Win 8-0 — vs. Seth Brossard, Kenyon-Wanamingo; Lose 3-2 — vs. Zack Holtz, Kimball; Lose 9-5 — 5th vs. Marcus Otomo, Dover-Eyota; Win 10-0 — 5th Place Finisher
Jared Schroepfer, Wabasso/RRC vs. Spencer Miller, Staples-Motley; Lose 13-6 — vs. Zack Holtz, Kimball Area; Lose 4-3 OUT
Anthony Maher, BOLD vs. Koby Nagel, BEA; Win 9-5 — vs. Chandler Mooney, Roseau; Lose Fall 0:40 — vs. Quinn Miller, Aitkin; Lose 7-5 OUT
Zack Holtz, Kimball vs. Wyatt McGee, Benson; Win Fall 0:57 — vs. Spencer Miller, Staples-Motley; Lose 8-2 — vs. Jared Schroepfer, Wabasso/RRC; Win 4-3 — vs. Spencer Miller, Staples-Motley;Win Fall 1:41 — vs. Alex Borsgard, W/ML; Win 9-5 — 3rd vs. Spencer Miller, Staples-Motley; Lose 3-1 — 4th Place Finisher
Chase Arndt, ACGC vs. Marcus Otomo, Dover-Eyota; Lose Fall 2:34 OUT
152:
Tim Stapleton, Waconia vs. Reid Lawrence, Mahtomedi; Win Fall 2:45 — vs. Cole Johnson, TRF; Win 8-3 — vs. Gavin Nelson, Simley; Win SV1 3-1 — FINALS vs. Dylan Fudge, Perham; Win 11-2 — STATE CHAMPION  Wyatt Block, Mankato West vs. Miles Fitzgerlad, Fairmont/MCW; Lose 8-2 — vs. Jon Smith, Mora; Win 3-2 — vs. Carter Marx, PEM; Lose 9-4 OUT  Tayte Harazin, Redwood/River Valley vs. Jon Smith, Mora; Lose 5-2 OUT  Miles Fitzgerald, Fairmont/MCW vs. Wyatt Block, Mankato West; Win 8-2 — vs. Jon Smith, Mora; Win 6-3 — vs. Dylan Fudge, Perham; Lose 3-1 — vs. Connor Thorsten, Foley;Win 10-6 — 3rd vs. Gavin Nelson, Simley; Lose 3-2 — 4th Place Finisher Adam Neumann, ANML vs. Carter Marx, PEM; Lose 2-1 OUT
160:  
Wyatt Simon, Maple River vs. Owen Bjerga, Staples-Motley; Lose 10-3 — vs. Ayden Friese, Quad County; Win 13-4 — vs. Ashton Hanan, Kimball Area; Win Fall 2:32 — vs. Kelby O’Reilly, Goodhue; Lose 7-1 — 5th vs. Caleb Vacura, Badger/GMR; Win 10-2 — 5th Place Finisher
Tallin Johnson, St. James vs. Jackson Held, Royalton/Upsala; Lose Tech Fall 4:07 OUT
Ashton Hanan, Kimball vs. Caleb Vacura, Badger/G-MR; Lose Fall 5:25 — vs. Cole Vanoverbeke, Minneota; Win Fall 3:38 — vs. Wyatt Simon, Maple River; Lose Fall 2:32 OUT
Jaxon Behm, ACGC vs. Kelby O’Reilly, Goodhue; Lose Fall 3:32 — vs. Jackson Held, Royalton/Upsala; Lose Tech Fall 1:58 OUT
160:
Cade Mueller, Waconia vs. Austin Voss, Mora; Win 13-0 — vs. Grant Louwagie, Marshall; Win 11-0 — vs. Reese Kapsner, Pierz; Win 7-3 — FINALS vs. vs. Bennett Berge, Kasson-Mantorville; Lose 3-2 — 2nd Place Finisher  Jace Demmers, Scott West vs. Bennett Berge, Kasson-Mantorville; Lose 13-7 — vs. Nick Simafranca, Orono; Win Fall 2:10 — vs. Nathan Simmonds, Fairmont/MCW; Win 2-0 — vs. Reese Kapsner, Pierz; Win 4-2 — 3rd vs. Jacob Hageman, Simley; Win 4-3 — 3rd Place Finisher Nathan Simmonds, Fairmont/MCW vs. vs. Jack Klug, ANML; Lose Fall 4:30 — vs. Cody Dravis, Park Rapids Area; Win 13-12 — vs. Jace Demmers, Scott West; Lose 2-0 OUT Logan Nelson, Litchfield vs. Collin Grandstand, Mahtomedi; Win Fall 1:40 — vs. Reese Kapsner, Pierz; Lose 6-2 — vs. Anthony Arens, Totino Grace; Win 10-1 — vs. Grant Louwagie, Marshall; Win Fall 0:13 — vs. Jacob Hageman, Simley; Lose Fall 0:31 — 5th vs. Reese Kapsner, Pierz; Win 6-2 — 5th Place Finisher  Jack Klug, ANML vs. Nathan Simmonds, Fairmont/MCW; Lose Fall 4:30 OUT
170:
Jace Paplow, TMB/WWG vs. Tyler Jacobson, NRHEG; Win 5-0 — vs. Tyson Meyer, Minnewaska Area; Lose 5-2 — vs. Payton Schott, Caladonia/Houston; Win 5-1 — vs. Brett Graham, Frazee; Lose 1-0 OUT
Taylor Fester, ACGC vs. Brett Graham, Frazee; Lose 6-0 OUT
Ryan Tuchtenhagen, HLWW vs. Kaleb O’Reilly, Goodhue; Lose Fall 1:06 — vs. Shawn Buysse, Minneota; Lose Tech Fall 3:04 OUT
170:
Eli Hunt, St. Peter vs. Colton Jorgenson, La Crescent; Win 13-1 — vs. Mitch Garnatz, Waconia; Lose 7-6 — vs. Nate Kujawa, Mahtomedi; Win Fall 1:57 — vs. Elijah Sterner, Marshall; Win 11-8 — vs. Charlie Gellerman, Big Lake; Lose UTB 3-2 — 5th vs. Mitch Garnatz, Waconia; Lose 5-1 — 6th Place Finisher Mitch Garnatz, Waconia vs. Nate Kujawa, Mahtomedi; Win 9-0 — vs. Eli Hunt, St. Peter; Win 7-6 — vs. Isaiah Thompson, Detroit Lakes; Lose 9-4 — vs. Gavin Christoffersen, So. St. Paul; Lose 5-2 — 5th vs. Eli Hunt, St. Peter; Win 5-1 — 5th Place Finisher  Mario Maldonado, Fairmont/MCW vs. George Wolfe, Benilde-St. Margaret’s; Win 6-0 — vs. Charlie Gellerman, Big Lake; Lose 7-0 —- vs. Gavin Christoffersen, So. St. Paul; Lost 8-0 OUT  Beau Nelson, Dassel-Cokato vs. Danny Schroeder, Mora; Lose Fall 2:16 OUT
182:
Avery Northquest, LCWM vs. Logan Sherwood, ACGC; Win Fall 2:40 — vs. Jacob Bennett, Zumbrota-Mazeppa; Lose Fall 4:45 — vs. Dale Grindahl, Roseau; Lose Fall 2:32 OUT
Trevor Eisfeld, TMB/WWG vs. Zavier Grefe, BH/V/PP; Win 7-1 — vs. Austin Smith, Walker-H-A/N; Win 7-1 — vs. Jacob Bennett, Zumbrota-Mazeppa; Win UTB 2-1 — FINALS vs. Jaden Kindopp, Canby; Lose 3-2 — 2nd Place Finisher
Logan Sherwood, ACGC vs. Avery Northquest, LCWM; Lose Fall 2:40 OUT
182:
Christian Kurth, Hutchinson/BLHS vs. Noah Olds, Detroit Lakes; Win 15-3 — vs. Jacob Schmitz, Dassel-Cokato; Win 4-3 — vs. Patrick Kennedy, Kasson-Mantorville; Lose 16-5 — vs. Zach Stahl, Marshall;Win 7-1 — 3rd vs. Quayin Short, Simley; Win 9-4 — 3rd Place Finisher  Kolin Baier, Mankato East vs. James Ploeger, Redwood/River Vally; Win Fall 2:32 — vs. Patrick Kennedy, Kasson-Mantorville; Lose Fall 1:34 — vs. Isaiah Sistrunk, Chisago Lakes/Lindstrom; Win Fall 2:14 — vs. Jacob Schmitz, Dassel-Cokato; Lose Tech Fall 4:59 OUT  James Ploeger, Redwood/River Valley vs. Kolin Baier, Mankato East; Lose Fall 2:32 OUT  Jacob Schmitz, Dassel-Cokato vs. Jagger Greenwood, Hibbing; Win Fall 3:51 — vs. Christian Kurth, Hutchinson; Lose 4-3 — vs. Noah Olds, Detroit Lakes; Win Fall 4:34 — vs. Kolin Baier, Mankato East; Win Tech Fall 4:59 — vs. Quayin Short, Simley; Lose Fall 2:04 — 5th vs. Zach Stahl, Marshall; Win 8-2 — 5th Place Finisher
195:
Derek Werner, Wabasso/RRC vs. Sawyer Klatt, Roseau; Win Fall 3:41 — vs. Carter Holtz, Kimball; Win Fall 3:44 — vs. Michael Nelson, Dover-Eyota; Lost Tech Fall 3:36 — vs. Noah Herber, Lewiston-Altura/Rushford-Peterson;Win 4-2 — 3rd vs. Wyatt Olson, WCA/A/BE; Lose 8-3 — 4th Place Finisher
Carter Holtz, Kimball vs. Eric Bassett, Mille Lacs; Win Fall 3:03 — vs. Derek Werner, Wabasso/RRC; Lose Fall 3:44 — vs. Sawyer Klatt, Roseau; Lose 9-1 OUT
Ike Elgren, NYA vs. Coleton Borah, Frazee; Lose Fall 0:33 OUT
195:
Jon Huss, Scott West vs. Jake Nowling, Mora; Win 8-4 — vs. Josh Franklin, Fridley; Lose 7-3 — vs. Josh DeBoer, Dassel-Cokato; Win 5-4 — vs. Zack Neuman, Hibbing; Win 11-6 — vs. Gabe Zierden, Albany; Lose Fall 2:47 — 5th vs. Josh Franklin, Fridley; Lose 10-7 — 6th Place Finisher    Bram Fitzsimonds, Waconia vs. Bennett Tabor, Simley; Lose Fall 3:10 OUT  Josh DeBoer, Dassel-Cokato vs. Josh Franklin, Fridley; Lose 6-5 — vs. Jon Huss, Scott West; Lost 5-4 OUT
220:
Jabari Carlton, Windom/Mt. Lake vs. Tim Peppel, BOLD; Win 6-4 — vs. Dominick Vacura, Badger/GMR; Lose Fall 3:21 — vs. Taylor Eigenheer, Crosby-Ironton; Lose Tech Fall 3:22 OUT
Tim Peppel, BOLD vs. Jabari Carlton, Windom/Mt. Lake; Lose 6-4 OUT
Sam Meeker, NYA vs. Alex Chidester, Ogilvie; Lose 7-3 OUT
Danny Mosford, HLWW vs. Kaya Lindell, Kenyon-Wanamingo; Lose Fall 3:26 — vs. Kodee O’Reilly, Goodhue; Lose 7-0 OUT
220:
Kaleb Haase, Redwood/River Valley vs. Bodee Zens, Milaca/FC; Win 8-0 — vs. Nick McKenzie, New London-Spicer; Win 5-1 — vs. Garsen Schorr, Kasson-Mantorville; Lose 3-2 — vs. Dawson Kellogg, Perham; Lose 1-0 — 5th vs. Brayden Weber, Becker; Win 3-2 — 5th Place Finisher
285:
Sam Bauer, TMB/WWG vs. Braden Willis, Mille Lacs; Lose Fall 1:27 — vs. Jesse Jackson, Kenyon-Wanamingo; Lose Fall 0:50 OUT
Brady Ridler, BOLD vs. Clayton Luthe, GMLOS; Lose 9-2 OUT
Tanner Berghius, ACGC vs. Quinten Arndt, NRHEG; Win 6-2 — vs. Cian Buehler, Ottertail Central; Win Fall 4:43 — vs. Scot Edwards, Adrian Area; Lose Fall 2:42 — vs. Jesse Jackson, Kenyon-Wanamingo; Lose Fall 0:46 — 5th vs. Braden Willis, Mille Lacs; Win Fall 3:05 — 5th Place Finisher
Quinn Mathisen, HLWW vs. Craig Orlando, Bertha-Hewitt/V/PP; Lose Fall 2:28 — vs. Jakob Swalla, Minnewaska Area; Win 9-3 — vs. Jesse Jackson, Kenyon-Wanamingo; Lose 2-1 OUT
285:
Calvin Menke, Scott West vs. Colby Wenninger, New Ulm Area; Win Tech Fall 4:45 — vs. Logan Wingert, PEM; Lose 4-1 — vs. Tanner Grangruth, Mora; Win Inj. 0:38 — vs. Bennett Weber, Waconia; Win 2-1 — vs. Brandon Swanson, North Branch; Win Fall 0:15 — 3rd vs. Dustin Portales, Fergus Falls; Win 5-0 — 3rd Place Finisher  Bennett Weber, Waconia vs. Dustin Portales, Fergus Falls; Lose 4-3 — vs. Shea Albrecht, Orono; Win Fall 1:42 — vs. Calvin Menke, Scott West; Lose 2-1 OUT  Chad Maddock, Redwood/River Valley vs. Charles Barnett, Detroit Lakes; Win 8-5 — vs. Brandon Swanson, North Branch; Lose Fall 0:28 — vs. Wyatt Mergen, Albany; Win Fall 1:43 — vs. Zach Carlson, Chisago Lakes; Lose Fall 4:06 OUT  Colby Wenninger, New Ulm Area vs. Calvin Menke, Scott West; Lose Tech Fall 4:45 OUT  Chase Liestman, Litchfield vs. Shea Albrecht, Orono; Lose Fall 5:48 OUT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here