knuj

SPORT SCHEDULE FOR 1/19/19

 

BOY’S BASKETBALL

 

RED ROCK CENTRAL__57_____AT WABASSO____53____7:30PM

 

ELLSWORTH___45_____AT WESTBROOK/WG__65_____7:30PM

 

EDGERTON_______AT MT LAKE/COMFREY________7:3PM

 

 

 

GIRL’S BASKETBALL

 

RED ROCK CENTRAL__43_____AT WABASSO___76____6PM

 

MT LAKE/COMFREY__40___AT MARTIN CTY WEST__45_____2:30PM

 

 

 

WRESTLING

 

PLUM CREEK DUELS:

Round 1:
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 51 New Ulm 15
Fairmont-Martin County West 65 Sioux Falls Roosevelt 12
Worthington 48 MAHACA 25
Dawson-Boyd-Lac Qui Parle-Montevideo United 43 Adrian 25
Round 2:
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 46 Dawson-Boyd-Lac Qui Parle-Montevideo United 28
Fairmont-Martin County West 75 MAHACA 6
Worthington 45 Sioux Falls Roosevelt 26
New Ulm 63 Adrian 18
Round 3:
Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 45 Worthington 24
Fairmont-Martin County West 61 Dawson-Boyd-Lac Qui Parle-Montevideo United 12
Adrian 45 MAHACA 22
New Ulm 42 Sioux Falls Roosevelt 31
Round 4:
Fairmont-Martin County West 53 Tracy-Milroy-Balaton-Westbrook-Walnut-Grove 14
Dawson-Boyd-Lac Qui Parle-Montevideo United 49 Worthington 25
New Ulm 56 MAHACA 15
Sioux Falls Roosevelt 45 Adrian 30

 

HAYFIELD INVT:

1. Central Springs 163.0
2. St. Charles 160.0
3. Redwood-River Valley 154.5
4. Cannon Falls 138.0
5. GMLOS 134.0
6. Waseca 124.5
7. Dover-Eyota 124.0
8. Rochester Mayo 86.0
9. Westfield 82.0
10. United South Central 67.0
11. Wabasha-Kellogg 53.0
12. Rochester John Marshall 46.5

 

LCWM TOURNEY:

1 Kenyon-Wanamingo 197.0
2 Minneota 124.5
3 Medford 103.5
4 New Richland-H-E-G 93.0
5 Saint James Area 86.5
6 Lake Crystal Wellcome Memorial Area 80.0
7 Pine Island 66.0
8 Madelia-Truman-Martin Luther Jayhawks 0.0

 

EASTVIEW INVT:

1 Scott West 191.5
2 Coon Rapids 146.5
3 Farmington 143.5
4 Wayzata 137.5
5 Faribault 122.0
6 Woodbury 110.0
7 Eastview 109.5
8 Sauk Rapids – Rice 104.0
9 Winona 81.5
10 Rosemount 74.0
11 Centennial 70.5

 

 

 

GIRL’S HOCKEY

 

MINNESOTA RIVER___3_____AT WORTHINGTON__2_____6:30PM

 

 

 

DANCELINE

 

CANNON FALLS INVT-CATHEDRAL,

 

YME INVT-SLEEPY EYE, GFW

 

 

 

MEN’S BASKETBALL

 

CONCORDIA__74_____AT GUSTAVUS___76____3PM  ON KNUJ  OT

 

HAMLINE___62_____AT BETHEL__68____3PM

 

ST JOHN’S__63_____AT CARELTON__66____3PM

 

AUGSBURG__96_____AT ST OLAF__89____3PM

 

ST MARY’S__64_____AT ST THOMAS___87___3PM

 

MARTIN LUTHER___65_____AT NORTHLAND___76____4:45PM

 

 

WOMEN’S BASKETBALL

 

CONCORDIA__36_____AT GUSTAVUS___73_____1PM  ON KNUJ

 

HAMLINE__50_____AT BETHEL__94____1PM

 

ST BENEDICT__75_____AT CARELTON___61____1PM

 

ST CATHERINE__56_____AT MACALESTER__75_____1PM

 

AUGSBURG___74___AT ST OLAF__59____1PM

 

ST MARY’S___41____AT ST THOMAS___68____1PM

 

MARTIN LUTHER__61______AT NORTHLAND___76____3PM

 

 

 

MEN’S HOCKEY

 

AUGSBURG__1_____AT GUSTAVUS____3___7:05PM

 

 

WOMEN’S HOCKEY

 

GUSTAVUS___2____AT AUGSBURG__2_____7PM  OT

 

 

 

JR HOCKEY

 

BREEZY POINT___5_____AT NU STEEL___3____7:10PM

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here