knuj

SPORT SCHEDULE FOR 1/12/19

 

BOY’S BASKETBALL

 

ST PETER__69_____AT WASECA__89______6PM

 

SLEEPY EYE__43____VS CLEVELAND___49____6PM  AT BETHANY  ON SAM

 

S.E.S.M.__86_____VS MADELIA__55_____7:30PM   AT BETHANY    ON SAM

 

WESTBROOK/WG__71_____VS Y.M.E.__46____3PM  AT SW MN ST

 

 

 

 

GIRL’S BASKETBALL

 

NEW ULM__58_____VS SIMLEY__59_____5PM  AT KASSON/MAN

 

LESUEUR/HEN___34____AT ST PETER___65___7:15PM

 

CENTRAL__80____VS LAKE CITY___78____3PM  AT KASSON/MAN  OT

 

WESTBROOK/WG___43____VS Y.M.E.___76____1:45PM  AT SW MN ST

 

 

 

WRESTLING

 

BIG SOUTH TOURNEY IN WINDOM:

1 Fairmont-Martin County West 229.0
2 Marshall 191.5
3 Redwood-River Valley 135.0
4 Windom-Mountain Lake 133.0
5 Worthington 103.5
6 New Ulm Area 100.0
7 Blue Earth Area 96.5
8 St. Peter 93.0
9 Waseca 85.0
10 Saint James Area 63.0
11 Jackson County Central 59.0
12 Pipestone Area 32.0
13 Luverne 8.0

 

WABASSO INVT:

Zumbrota-Mazeppa 60 Adrian Area 10
Atwater-Cosmos-Grove City 52 Adrian Area 18
Wabasso – Red Rock Central 57 Adrian Area 15

 

MAPLE RIVER INVT-MAD/TRU/ML

 

RIVER VALLY, WI INVT:

1 Scott West 244.0
2 Waunakee 212.0
3 Arrowhead 143.0
4 River Valley 138.5
5 Kewaskum 106.0
6 Reedsburg Area 102.0
7 Chilton/Hilbert 94.0
8 Adams-Friendship 75.0

 

 

DANCELINE

 

BELLE PLAINE INVT-CATHEDRAL.

 

 

MEN’S BASKETBALL

 

CARELTON____63_____AT HAMLINE__77_____3PM

 

BETHEL__64_____AT CONCORDIA__56____3PM

 

ST THOMAS_112_____AT AUGSBURG__105______3PM

 

MACALESTER___75______AT ST MARY’S__74_____3PM

 

ST OLAF___60______AT ST JOHN’S___87____3PM

 

MARTIN LUTHER___68_____AT NORTHWESTERN____99_____4:45PM

 

 

 

WOMEN’S BASKETBALL

 

GUSTAVUS__58_____AT ST CATHERINE___64____1PM

 

ST OLAF__52____AT ST BENEDICT___78______1PM

 

MACALESTER___56______AT ST MARY’S__65____1PM

 

ST THOMAS_49_____AT AUGSBURG___34_____1PM

 

CARELTON___61____AT HAMLINE__75____1PM

 

BETHEL__83_____AT CONCORDIA__48____1PM

 

MARTIN LUTHER___31______AT NORTHWESTERN____86____3PM

 

 

 

MEN’S HOCKEY

 

GUSTAVUS__1_____AT ST THOMAS____3___7:30PM

 

 

WOMEN’S HOCKEY

 

ST THOMAS___2_____AT GUSTAVUS___2_____2PM   OT

 

 

 

JR HOCKEY

 

COULEE REGION CHILL___4_____AT NU STEEL___5____7:10PM

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here