These chapters will be covered on KNUJ AM 860 and on-air broadcast times are listed next to each school as they become available. Click on the school name to view podcasts, images and sponsors:

Belle Plaine: airs Thursday 10/25 @ 1:15 p.m.

BLHS: airs Thursday 10/25 @ 5:15 p.m.

BOLD: airs Friday 10/26 @ 10:25 a.m.

Cedar Mountain: airs Friday 10/26 @ 6:12 p.m.

Central (NYA): airs Monday 10/29 @ 3:42 p.m.

Fairmont

GFW: Friday 10/26 @ 1:33 p.m. & 5:15 p.m.

GSL: airs Wednesday 10/31 @ 9:52 a.m.

Hutchinson: airs Wednesday 10/31 @ 5:15 p.m.

LCWM: airs Tuesday 10/30 @ 2:48 p.m.

Madelia Monday, 10/29 @ 5:48pm; Thursday 11/1 @ 10:25 a.m.

Miscellaneous FFA Interviews: airs Thursday 10/25 @3:42 p.m.; Monday 10/26 @2:48 p.m.; Wednesday 10/31 @ 10:25 a.m.

Martin County West: airs Thursday 11/1 @ 2:15 p.m.

Mountain Lake: airs Monday 10/29 @ 1:48 p.m.; Tuesday 10/30 @ 9:15 a.m.; Wednesday 10/31 @ 3:42 p.m. & 5:48 p.m.

New Ulm: airs Thursday 10/25 @ 2:15 p.m.; Friday 10/26 @ 9:52 a.m. & 3:42 p.m.

Nicollet: airs Thursday 10/25 @ 6:12 p.m.

Red Rock Centra: airs Tuesday 10/30 @ 2:15 p.m.

Redwood Valley: airs Monday 10/29 @ 2:48 p.m.

St. James (Butterfield/Odin): airs Wednesday 10/31 @ 1:48 p.m.

Sibley East: airs Tuesday 10/30 @ 10:25 a.m. & 3:35 p.m.

Sleepy Eye: airs Friday 10/26 @ 2:15 p.m.; Monday 10/29 @ 10:25 a.m. & 2:15 p.m.

South Central Academy (SP/LSH): airs Thursday 10/25 @ 5:48 p.m.

Springfield: airs Friday 10/26 @ 5:48 p.m.; Monday 10/29 @ 9:52 a.m. & 5:15 p.m.

Tracy-Milroy-Balaton: airs Tuesday 10/30 @ 5:15 p.m.

Tri-City United (Le Center/Cleveland): airs Friday 10/26 @ 2:48 p.m.

Truman

Wabasso: airs Monday 10/29 @ 1:15 p.m.

Windom: airs Tuesday 10/30 @ 1:32 p.m.

Westbrook Walnut Grove

MN State Convention coverage brought to you by these sponsors:

Brown County Rea          New Ulm Public Schools          Blue Ribbon Service                      Searles Well Drilling        Chad Hoffbeck Ag Services     Citizens Bank Minnesota                  Schmidt’s Meat Market    Nicollet Farmers Exchange     Farmers Elevator of Traverse          D & K Tire Service          Miller Sellner                          Palmyra Insurance                        Nicollet Lions Club          Winthrop Telephone Co.          Sewing Seeds Quilt Co.              Maple River Messenger   Gramstad Lumber                   MN Farm Bureau Federation  Community Insurance     Americana Bank                     Jim’s Market                                  Highwater Ethanol          The Hardware Center              Northstar Genetics                        CarlsonSV                     Nicollet Co. Pork Producers      Minnesota Farmers Union                Kibble Equipment           Red Rock Bank                       Central Region Co-op                    Integrity Bank               Nutrein Ag Solutions                Sleepy Eye Auction Market            Nicollet County Bank      Springfield Co-op Creamery     Issacson Sales & Service                Maday Motors                First Security Bank                  Farmers Co-op Assoc. of Milroy      Wanda State Bank         Springfield Public Schools         Redwood County Electric                First Security Agency     United Farmers Co-op              American Family Ins-Angie Gode    Miller Sellner                 Mathiowetz Construction          Wakefield Pork                              Brown County Free Fair  Glen’s Napa Auto Sales            Redwood Co. Farmers Mutual Ins.  Sturm Seeds                  Sleepy Eye Public Schools       Clements Lumber                          Westbrook Ag Power       Prairie Farm Supply                Olson Truck Service                      Farmers Co-op Hanska    Form-A-Feed                         Crystal View Eyecare                      Benco Electric                 Nicollet/Sibley Corn & Soybean Growers

 

 

 

SHARE
Previous articleBetty Fenske
Next articleCrockpot Sloppy Joe’s

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here